Barclay Claudia Acrylic Double Roll Bath Tub
Relax in vintage style and luxury in this spacious Barclay Claudia Acrylic Double Roll Bath Tub. Complete this classic look with a deck mount filler (not included). 59 gallon capacity with no overflow. Feet finished in choice of Brushed Nickel, Polished Brass, Polished Chrome or Oil Rubbed Bronze.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 59 Gallon Capacity; No Overflow |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Height | 24" |
| Length | 67" |
| Material | Acrylic |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 29 1/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like