Barclay Coco 17 Inch Wall Hung Lavatory Sink
Expertly complete your modern bathroom with this Barclay Coco 17 Inch Wall Hung Lavatory Sink. Its space-conscious corner design and comfortable capacity all combine to give you the best combination of form and function. Barclay's high standards of quality craftsmanship ensure that this fine sink will grace your home for many years to come.
Specifications
| Additional Information | Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 17" x 11 3/8" x 4 1/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 10 5/8" |
| Height | 6" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 17 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like