Barclay Cohen Freestanding Tub Filler & Hand Shower
Add the finishing touch to your modern tub with the Barclay Cohen Freestanding Tub Filler & Hand Shower. With its captivating contemporary design, user-friendly hand shower, and durable solid brass construction, this faucet checks all of the boxes. Finely crafted according to Barclay's high standards of quality craftsmanship, this faucet is sure to stand the test of time. Available in Brushed Nickel, Matte Black, Polished Chrome, and Oil Rubbed Bronze finishes.
Specifications
| Bottom Diameter | 6" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Height | 41 1/8" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Spout Height | 33 3/4" |
| Spout Reach | 8 3/4" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like