Barclay Compact 450 Wall Hung Lavatory Sink
Barclay Compact 450 Wall Hung Lavatory Sink features a semi-circular basin with a flat rim. Perfect for bath or powder room, Compact is available in 3 sizes to accommodate your space.
Specifications
| Additional Information | Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 15 3/8" x 8 1/2" x 5 5/8" |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Depth | 14 1/8" |
| Height | 6 1/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 17 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like