Barclay Compact 500 Wall Hung Lavatory Sink
Barclay Compact 500 Wall Hung Lavatory Sink is a stylish option for new bath or replacement applications. Our 19" Compact wall-hung basin features a compact, curved profile and is available with 3 different faucet drilling options to accommodate your tastes.
Specifications
| Additional Information | Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 17" x 10" x 6 1/2" |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Depth | 15" |
| Height | 6 3/4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 19 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like