Barclay Compact 545 Pedestal Lavatory Sink
Barclay Compact 545 Pedestal Lavatory Sink features a semi-circular basin with a flat rim and smooth pedestal. Made of vitreous china, this 32 3/8 inch tall sink is ideal for smaller bath or powder room.
Specifications
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Depth | 6" |
| Height | 32 3/8" |
| Length | 21 1/2" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 16 1/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like