Barclay Conrad Cast Iron Double Roll Pedestal Bath Tub
Slip into Barclay Conrad Cast Iron Double Roll Pedestal Bath Tub for some relaxing moments. The tub is positioned on a cast iron base creating a pleasing visual line. 32 gallon capacity. 60 inches long.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 32 Gallon Capacity |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Height | 23 3/4" |
| Length | 60" |
| Material | Cast Iron |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 30" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like