Barclay Coomera Thermostatic Waterfall Tub Faucet & Hand Shower
Accent your new soaker tub with an ultra modern freestanding Barclay Coomera Thermostatic Waterfall Tub Faucet & Hand Shower. Coomera's wonderful waterfall spout delivers thermostatically controlled water to your tub. A wand style handshower ensures a luxurious bathing experience. Available in Polished Stainless Steel and Brushed Stainless Steel finishes.
Specifications
| Additional Dimensions | Hose Length: 66" |
| Bottom Diameter | 6 1/8" x 5 1/8" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Height | 36 1/2" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Spout Reach | 9" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like