Barclay Cordoba Acrylic Double Roll Bath Tub
Create your own spa-like oasis with this vintage style Barclay Cordoba Acrylic Double Roll Bath Tub. A contoured base adds a decorative finish to the overall design. Double walled design features a complete fill of fiberglass and resin between the walls to provide insulation.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 70 Gallon Capacity; No Overflow |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Height | 25" |
| Length | 72 3/4" |
| Material | Acrylic |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 37" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like