Barclay Coriander 60/40 Double Stainless Farmhouse Sink
Barclay Coriander 60/40 Double Stainless Farmhouse Sink combines all of the charm you would expect from a farmer sink with a chic matte-stainless steel finish. To ensure quality and luxury, sound insulating coating and pads are installed on the sides and bottom on the inside of the sink. Featuring two slightly offset bowls, this sink is certain to meet any kitchen task you pose to it.
Specifications
| Additional Information | Offset: 60/40 |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 20" |
| Finish | Stainless Steel |
| Height | 10" |
| Material | Stainless Steel |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 33" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like