Barclay Crandall Corner Wall Hung Lavatory Sink
If you don't want to compromise on style in a smaller space, the Barclay Crandall Corner Wall Hung Lavatory Sink is the perfect solution. This triangular-shaped sink showcases a striking modern design, and perfectly fitted for a corner-mount. Made of vitreous china. Overall Dimensions: 25 7/8" Width X 19 1/8" Depth X 6 3/8" Height
Specifications
| Additional Information | Chrome Overflow Cover |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 22" x 11 3/4" x 4 3/4"; Wall Side Lengths: 18 1/2" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 19 1/8" |
| Height | 6 3/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 25 7/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like