Barclay Cromwell Cast Iron Double Roll Pedestal Bath Tub
Soak away every care in the 66 inch Barclay Cromwell Cast Iron Double Roll Pedestal Bath Tub. The tub is positioned on a cast iron base creating a pleasing visual line. 40 gallon capacity.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 40 Gallon Capacity |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Height | 24" |
| Length | 66 1/4" |
| Material | Cast Iron |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 30 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like