Barclay Culver Corner Wall Hung Lavatory Sink
Barclay Culver Corner Wall Hung Lavatory Sink is perfectly fitted for a corner-mount with trianglular shape, curved front and center hole for faucet. Barclay's high standards of quality craftsmanship furthermore ensure that this basin will stand the test of time and grace your home for many years to come. Overall Dimensions: 17 5/8" Width X 12 1/4" Depth X 5" Height
Specifications
| Additional Information | Chrome Overflow Cover; Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 14 1/2" x 7" x 3 1/8" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 12 1/4" |
| Height | 5" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 17 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like