Barclay Curved Body Deck Mount Tub Faucet & Hand Shower
Featuring an eye-catching curved body, wide elephant spout, and user-friendly hand shower, Barclay Curved Body Deck Mount Tub Faucet & Hand Shower flawlessly combines form and function. This timeless faucet brings your classic bathroom to a picture-perfect conclusion. Made of brass and offered in Brushed Nickel, Polished Chrome, and Oil Rubbed Bronze.
Specifications
| Additional Dimensions | Hose: 59" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | 8" |
| Depth | 7 3/8" |
| Height | 15" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Spout Reach | 7 3/8" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 10 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like