Barclay Dana Above Counter Lavatory Vessel Sink
Inject an aura of contemporary elegance into your home's bathroom with the Dana Above Counter Basin from Barclay. It's striking modern design, comfortable washing area, and durable vitreous china construction ensure that you will instantly fall in love. Barclay's consistently high standards of quality craftsmanship furthermore ensure that this basin will grace your home for many years to come.
Specifications
| Additional Information | No Overflow |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 15 5/8" Diameter x 5 1/8" Height |
| Brand | Barclay Products |
| Diameter | 16 3/4" |
| Height | 6 1/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like