Barclay Deck Mount Tub Faucet & Hand Shower
Featuring a timeless design with cross handles and a user-friendly hand shower with a wide elephant spout, this Barclay Deck Mount Tub Faucet & Hand Shower is the ideal combination of form and function. AThis faucet is constructed according to our meticulously high standards of quality craftsmanship and is guaranteed to last. Available in Brushed Nickel, Oil Rubbed Bronze, and Polished Chrome.
Specifications
| Additional Dimensions | Hose: 59" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | 6" |
| Depth | 7 1/8" |
| Height | 13 1/2" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Spout Reach | 7 1/8" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 8 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like