Barclay Deverell 70/30 Double Stainless Farmhouse Sink
Add ambiance to your kitchen with this stainless steel farmer sink from Barclay. Featuring a spacious bowl for washing anda smaller one perfect for food preparation, Barclay Deverell 70/30 Double Stainless Farmhouse Sink will help you get all of your culinary tasks done quickly and easily. To ensure a quality and luxury use, sound insulating coating and pads are installed on the bottom and side of the inside of the sink. 20-in. deep.
This item ships via truck freight. An additional $250.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | Offset: 70/30 |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 20" |
| Finish | Stainless Steel |
| Height | 10 1/4" |
| Material | Stainless Steel |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 36" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like