Barclay Dolan Freestanding Gooseneck Tub Faucet
Accent your new soaker tub with Barclay Dolan Freestanding Gooseneck Tub Faucet featuring a graceful gooseneck spout and wand style handshower for a luxurious bathing experience. This model boasts an overall height of 40". Brushed Nickel, Oil Rubbed Bronze or Polished Chrome.
Specifications
| Additional Dimensions | Hose Length: 60" |
| Bottom Diameter | 4 3/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Height | 45 1/2" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Spout Height | 39" |
| Spout Reach | 10" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like