Barclay Duet Cast Iron Double Roll Clawfoot Bath Tub
Give your traditional bathroom the centerpiece it deserves with this Barclay Duet Cast Iron Double Roll Clawfoot Bath Tub. Envelop yourself in a total sense of serenity while you bathe shoulder deep with elegant imperial feet. The perfect soaking tub for your contemporary or traditional bathroom, this model is sure to dazzle. Feet available in eight popular finishes.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 55 Gallon Capacity |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Height | 23 1/4" |
| Length | 67 3/4" |
| Material | Cast Iron |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 31" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like