Barclay Eden 450 Corner Pedestal Lavatory Sink
The Barclay Eden 450 Corner Pedestal Lavatory Sink is the perfect addition to your modern bathroom with spacious bowl and trinagular back. Its sleek design and contemporary style will certainly appeal to even the most discriminating of tastes. Constructed so as to fit comfortably into a corner, this sink is suitable for bathrooms that need to maximize space.
Specifications
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 18 3/4" |
| Height | 32 1/4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 17 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like