Barclay Eden 450 Corner Wall Hung Lavatory Sink
The Barclay Eden 450 Wall-Hung Lavatory Sink is designed with a wide ledge for storage of hand soap or other toiletries. Its solid vitreous china construction will also ensure that you are able to enjoy this sink for many years. Overall Dimensions: 17 3/4" Width X 18 3/4" Depth X 6 1/4" Height.
Specifications
| Additional Information | Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 16 1/2" x 9 1/4" x 3 3/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 18 3/4" |
| Height | 6 1/4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 17 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like