Barclay Eden 450 Pedestal Lavatory Sink
Barclay Eden 450 Pedestal Lavatory Sink is a tradtional design with generous basin and wide back for soap and toiletries. Constructed of durable vitreous china, this sink will provide many years of dependable service.
Specifications
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 14 1/2" |
| Height | 32 1/4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 17 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like