Barclay Eden 450 Wall Hung Lavatory Sink
Barclay Eden 450 Wall Hung Lavatory Sink features a wide ledge for hand soap or other toiletries and curved basin. Its solid vitreous china construction will also ensure that you are able to enjoy this sink for many years. Overall Dimensions: 17 3/4" Width X 14 1/2" Depth.
Specifications
| Additional Information | Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 16 3/4" x 9 1/4" x 4" |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Depth | 14 1/2" |
| Height | 6 1/4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 17 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like