Barclay Elephant Tub Faucet with Riser & Shower - Porcelain Lever
Complete your clawfoot tub with this stunning Barclay Elephant Tub Faucet with Riser & Shower - Porcelain Lever. This elegant set features a deck mount tub filler with elephant spout, riser and sunflower showerhead, as well as a telephone style hand shower. Choice of six finishes - Oil Rubbed Bronze, Brushed Nickel, Matte Black, Polished Brass, Polished Chrome, or Polished Nickel.
Specifications
| Additional Dimensions | Elbow Height: 6"; Wall Support: 6" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | 7" |
| Height | 62" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Spout Reach | 5 3/4" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like