Barclay Essie Above Counter Lavatory Vessel Sink
Perfectly complement your modern bathroom with the Barclay Essie Above Counter Lavatory Vessel Sink featuring an elegant contemporary design, comfortable capacity, and durable vitreous china construction. 11 1/4 inches diameter. Drain is not included.
Specifications
| Additional Information | No Overflow |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 10 1/4" Diameter x 3 1/4" Height |
| Brand | Barclay Products |
| Diameter | 11 1/4" |
| Height | 4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like