Barclay Estelle Acrylic Bisque Slipper Bath Tub
Our Barclay Estelle Acrylic Bisque Slipper Bath Tub is a romantic slipper design featuring a rough textured exterior finish. The exterior is a creamy bisque accented with ball and claw feet in eight finish options - Bisque, Black, Brushed Nickel, Oil Rubbed Bronze, Polished Brass, Polished Chrome, Polished Nickel, or White. 33 gallon capacity. 60p inches long.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 33 Gallon Capacity |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | No Holes |
| Color | Bisque |
| Height | 31" |
| Length | 60" |
| Material | Acrylic |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 30" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like