Barclay Ethan Corner Pedestal Lavatory Sink
Flawlessly complete your home's traditional bathroom with the Ethan Pedestal Lavatory from Barclay. Featuring an exquisite classic design and imbued with an air of timeless elegance, Barclay Ethan Corner Pedestal Lavatory Sink fits perfectly and conveniently into a corner location. Barclay's high standards of quality craftsmanship furthermore ensure that this sink will grace your home for many years to come, standing up to the test of time.
Specifications
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 6" |
| Height | 36 3/8" |
| Length | 26 1/2" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 21 1/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like