Barclay Fennel 23 Inch Double Stainless Undermount Kitchen Sink
The spacious large bowl of this kitchen sink makes clean up a cinch, while its smaller offset bowl will help you prepare food with ease. To ensure a quality and luxury use, sound insulating coating and pads are installed on the sides and bottom of the inside of the sink. Crafted from the most durable 16 gauge stainless steel and sporting a matte finish, it will be a durable and attractive addition to your home.
Specifications
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 18 3/4" |
| Finish | Stainless Steel |
| Height | 7" |
| Material | Stainless Steel |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 23" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like