Barclay Fowler Corner Wall Hung Lavatory Sink
The perfect solution for smaller spaces, the Fowler Wall Hung Basin is sure to please. Featuring a timelessly classic design and perfectly fitted for a corner-mount, this sink is the perfect combination of form and function. Purchase this sink and discover for yourself why people always turn to Barclay for high quality and stylish bath fixtures.
Specifications
| Additional Information | Chrome Overflow Cover; Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 13" x 8 5/8" x 3" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 15" |
| Height | 5 1/2" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 14 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like