Barclay Gannon 30 Inch Single Fireclay Farmhouse Kitchen Sink
This is an oversized item. An additional $250.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Add some country charm to your kitchen with this Barclay Gannon 30 Inch Single Fireclay Farmhouse Kitchen Sink. Featuring a spacious single bowl design and sporting a streamlined design on its front, it will be both useful and decorative. The smoother surface allows for easy cleaning. 19 3/4 inches deep.
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 27 1/2" x 16 1/2" x 9" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 19 3/4" |
| Height | 9 7/8" |
| Material | Fireclay |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 29 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like