Barclay Gavin Cast Iron Slipper Bath Tub
Give your bathroom the centerpiece it deserves with this Barclay Gavin Cast Iron Slipper Bath Tub featuring imperial feet. Feet are available in six finishes - Oil Rubbed Bronze, Brushed Nickel, Polished Brass, Polished Chrome, White, or Polished Nickel. A comfortable backrest to insure the perfect bath experience. 54 1/4 inches long with 29 gallon capacity.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 29 Gallon Capacity |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Height | 29 3/8" |
| Length | 54 1/4" |
| Material | Cast Iron |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 30 1/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like