Barclay Gessi Marble Above Counter Lavatory Vessel Sink
Infuse your bath decor with the majesty of natural marble with Barclay Gessi Marble Above Counter Lavatory Vessel Sink. Gessi is a rectangular basin with sloped walls carved from Carrara Marble and polished to perfection. The natural veining and shading of the stone make each sink truly unique.
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 15" x 10 1/4" x 3 1/2" |
| Bottom Diameter | 5 7/8" x 4 3/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 12" |
| Height | 4 3/4" |
| Material | Marble |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 16 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like