Barclay Gwen 33 Inch Single Fireclay Farmhouse Kitchen Sink
This is an oversized item. An additional $250.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Barclay's newest addition to our impressive line of fireclay farmer sinks boasts fine Italian craftsmanship. Barclay Gwen 33 Inch Single Fireclay Farmhouse Kitchen Sink has a convenient center drain and is finished on all four sides with squared off front corners. It is both a fashionable and durable addition to your kitchen. Interior Dimensions: 29 7/8" X 15 3/8"
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 30 3/4" x 15 1/2" x 8 7/8" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 17 5/8" |
| Height | 10" |
| Material | Fireclay |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 33" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like