Barclay Hampshire 450 Pedestal Lavatory Sink
Barclay Hampshire 450 Pedestal Lavatory Sink featrures a gracefully curved bowl atop a straight lined column with slight flare at the bottom for a clean, uncluttered appeal. Hampshire has a lavish bowl 4 1/2" in depth. Overall Dimensions: 17 3/4" Width X 14 3/4" Depth X 31 1/2" Height.
Specifications
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | 4" |
| Depth | 14 3/4" |
| Height | 31 1/2" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 17 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like