Barclay Hannah 33 Inch Single Fireclay Farmhouse Kitchen Sink
This is an oversized item. An additional $250.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Barclay Hannah 33 Inch Single Fireclay Farmhouse Kitchen Sink boasts fine Italian craftsmanship and is a fashionable and durable addition to your kitchen. Featuring a convenient center drain it is finished on all four sides with gently rounded front corners. Use with Wire Grid 242942, sold separately.
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 29 7/8" x 15 3/8" x 9" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 18 1/4" |
| Height | 10" |
| Material | Fireclay |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 32 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like