Barclay Harding Bridge Kitchen Faucet - Metal Lever
Barclay Harding Bridge Kitchen Faucet - Metal Lever features a swivel, high arc spout atop a finely crafted brass body and lever style handles. Harding is a lovely addition to your decor. Brushed Nicle or Polished Chrome. 8 1/4 spout reach.
Specifications
| Bottom Diameter | 2" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | 8" |
| Height | 15" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Spout Height | 10 3/8" |
| Spout Reach | 8 1/4" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like