Barclay Howe Resin Bath Tub with Integrated Drain & Overflow
Create a striking centerpiece for you bath with this chic oval Barclay Howe Resin Bath Tub with Integrated Drain & Overflow. Constructed of solid surface poly-resin with a silky matte finish, this tub is easy to maintain. 65 1/8 inches long with 88 gallon capacity.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 88 Gallon Capacity; Integrated Overflow Slot |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | No Holes |
| Height | 24 1/2" |
| Length | 65 1/8" |
| Material | Resin |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 33 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like