Barclay Julianna Double Slipper Resin Bath Tub - Drain & Overflow
At 71 in length, Barclay Julianna Double Slipper Resin Bath Tub - Drain & Overflow facilitates that long intimate soak for two. Her alluring design accommodates a modern or traditional setting. Julianna features an unobtrusive overflow slot with a built-in overflow channel in the tub wall. 86 gallon capacity.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 86 Gallon Capacity; Integrated Overflow Slot |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | No Holes |
| Height | 25 1/4" |
| Length | 70 3/4" |
| Material | Resin |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 34 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like