Barclay Julie Small Single Fireclay Undermount Kitchen Prep Sink
This is an oversized item. An additional $250.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Barclay Julie Small Single Fireclay Undermount Kitchen Prep Sink will be the perfect fit to modernize your kitchen. The petite size 9 5/8"W X 19" D X 6 1/8"H sink is perfect as a prep or bar sink, or in a small kitchen.
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 6 7/8" x 16 1/8" x 5 1/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 9 5/8" |
| Height | 6 1/8" |
| Material | Fireclay |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 19" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like