Barclay Jumeirah Pedestal Lavatory Sink
Jumeirah's spacious 32" basin is striking in pristine white vitreous china. The classic form of this pedestal imparts a stately look for your bathroom.
Specifications
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | 8" |
| Depth | 8 1/2" |
| Height | 33 1/4" |
| Length | 32" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 21 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like