Barclay Kate Gooseneck Kitchen Faucet - Cross Handles
Barclay Kate Gooseneck Kitchen Faucet - Cross Handles is a wall mount faucet with swivel spout and cross handles. Brass construction with ceramic disc cartridges ensure reliability. Choice of Oil Rubbed Bronze, Polished Chrome or Brushed Nickel.
Specifications
| Bottom Diameter | 2 3/8" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | 8" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Spout Height | 4 7/8" |
| Spout Reach | 8 1/2" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like