Barclay Kayla Freestanding Tub Filler & Hand Shower
The sleek inspired lines of Barclay's Kayla freestanding tub faucet will perfectly compliment your modern freestanding bathtub. Barclay Kayla Freestanding Tub Filler & Hand Shower features brass construction and separate ceramic disc cartridges for the spout and handshower. Simple single handle operation makes this faucet a dream.
Specifications
| Bottom Diameter | 6" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Height | 40 1/4" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Spout Height | 37" |
| Spout Reach | 10" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like