Barclay Kesha 23 Inch Oval Above Counter Lavatory Vessel Sink
Become enraptured by the simple, modern elegance of the Barclay Kesha 23 Inch Oval Above Counter Lavatory Vessel Sink featuring a contemporary oval design. With ideal capacity and vitreous china construction, this sink will easily meet all of your expectations. As always, Barclay's commitment to high standards of quality-craftsmanship ensures that this sink will stand the test of time, gracing your home for many years to come.
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 22 3/8" x 15 1/2" x 4 3/8" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 16 5/8" |
| Height | 5 3/4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 23 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like