Barclay Lara 510 Pedestal Lavatory Sink
The Lara pedestal lavatory is a lovely new design from Barclay. Featuring a mid-sized basin, it will bring life back into a tired old bath setting. Lara's basin features a rim all the way around and rests on a sleek rectangular column.
Specifications
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Depth | 5" |
| Height | 31 3/4" |
| Length | 20 1/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like