Barclay Lauer 15 Inch Square Above Counter Lavatory Vessel Sink
Give your home's bathroom its crowning feature with the Lauer Above-Counter Basin. Its imposing square design, large capacity, and vitreous china construction all combine to give Barclay Lauer 15 Inch Square Above Counter Lavatory Vessel Sink an unforgettable effect.
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 15 1/8" x 15" x 3 1/2" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 15 7/8" |
| Height | 4 3/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 15 7/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like