Barclay Leanne Wall Hung Lavatory Sink
Classic, roomy, timeless - these are just a few of the words that you can use to describe the Barclay Leanne Wall Hung Lavatory Sink. Its comfortably-large capacity and vitreous china construction also combine to present a winning combination of form and function.
Specifications
| Additional Information | No Overflow; Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 9 1/8" x 18 3/4" x 3 1/2" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 14 1/4" |
| Height | 4 3/4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 20 1/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like