Barclay Leduc 23 Inch Rectangle Above Counter Lavatory Vessel Sink
Barclay Leduc 23 Inch Rectangle Above Counter Lavatory Vessel Sink is minimalist in style with a rectangular design. With a large capacity and vitreous china construction, this sink easily checks all of the boxes. Barclay is renowned for high-quality and stylish bathroom fixtures.
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 23 1/8" x 12 7/8" x 3 1/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 13 1/2" |
| Height | 4 3/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 23 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like