Barclay Lettie 33 Inch Double Fireclay Farmhouse Kitchen Sink
This is an oversized item. An additional $250.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Complete your country-style kitchen with the Barclay Lettie 33 Inch Double Fireclay Farmhouse Kitchen Sink. Its convenient design and fireclay construction combine to deliver a quality sink which is sure to please. Barclay's commitment to the highest standards of craftsmanship ensure that this sink will grace your home for many years to come. Overall Dimensions: 32 3/4" Width X 19 3/4" Depth X 10" Height.
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 15 1/4" x 18" x 9 1/8" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 19 3/4" |
| Height | 10" |
| Material | Fireclay |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 32 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like