Barclay Linden Wall Hung Lavatory Sink
You rarely can go wrong with a classic. Barclay Linden Wall Hung Lavatory Sink features timeless rectangular design and durable vitreous china construction for a bold look. Barclay's high standards of quality craftsmanship furthermore ensure that this sink will grace your bathroom for many years to come, standing the test of time. Overall Dimensions: 16 3/4" Width X 12 3/4" Depth X 5 3/4" Height.
Specifications
| Additional Information | Chrome Overflow Cover; Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 14 1/2" x 7 1/2" x 3 3/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 12 3/4" |
| Height | 5 3/4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 16 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like