Barclay Lorenzo Acrylic Slipper Bath Tub - Integrated Drain & Overflow
Relax and unwind in the modern luxury of the Lorenzo Acrylic Slipper Tub from Barclay. Featuring a fresh modern design, ample and comfortable capacity, and elegant brushed nickel drain and overflow covers, this tub completes today's bathroom with grace and style. Choose this quality tub and discover the difference that Barclay makes.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 38 Gallon Capacity; Integrated Overflow Slot |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | No Holes |
| Height | 28 1/4" |
| Length | 60" |
| Material | Acrylic |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 27 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like